top of page

Краєзнавча олімпіада на призи Діда Мороза 2019р.

Краєзнавча олімпіада на призи Діда Мороза 2018р.

Гурток Етнос

Історико-краєзнавчий гурток "Етнос" створений у 2011 році під керівництвом керівника гуртка Новоселицького РЦСТКЕУМ Лупу Діани Дмитрівни на базі Новоселицького ліцею. Основною метою гуртка є виховання патріотизму, любові до рідного краю, поваги до народних звичаїв, традицій, духовних і культурних цінностей усіх націй і народів, які живуть в Україні.

Вихованці центру туризму у  природничому музеї

 

        У Чернівцях багато музеїв, але найцікавішим є природничий музей, адже він є ще й науковим закладом, де працюють учені. Природничий музей Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича створений на базі зоологічного та геолого-географічного музеїв – одних із найстаріших вузівських музеїв в Україні, оскільки зоологічні та геологопалеонтологічні колекції почали збиратися з 1876 р. (через рік після заснування чернівецького університету).

          З метою ознайомлення з історичними місцями України, вихованням патріотизму, любові до рідного краю, розвитку туристичних навичок, гуртківці Новоселицького РЦСТКЕУМ під керівництвом керівників гуртків Лупу Д.Д., Карабчиївської А.А. та Думан І.-Е.Ф. відвідали цей незвичайний музей. Діти побачили   колекції мінералів та петрографічні зразки, які були звезені з регіонів всієї земної кулі. Деякі з них - позаземного походження. Всі були захоплені побаченим. В музеї багато унікальних зразків та самородків. За кількістю одиниць зберігання, геологічні та палеонтологічні колекції займають одне із перших місць в Україні, аналогічні є тільки в Харкові, Одесі, Криму, а за якісним складом колекційних фондів немає аналогів у державі.  

Колекції зоологічного відділу музею мають виняткове наукове, історичне, культурне значення і постановою Кабінету Міністрів України № 1241 від 22.09.2004 року віднесені до наукових об’єктів, що становлять національне надбання. До унікальних експонатів належить 18855 екз. тварин, серед яких більшість мають історичну цінність (зібрані з 1872року ), а деякі представляють види, що мають охоронний статус, тобто занесені до Червоних книг (МСОП, України, регіональних), Європейського Червоного списку. Наприклад, кістяк  27-метрового синього кита, новозеландська гаттерія, шоломоносний казуар, скелет африканського страуса, тропічні метелики ( з Африки, Австралії, Півд. Америки, Півд.-Схід. Азії, Зондських островів, Малайського Архіпелагу), зібрані в еспедиціях кінця 19 - початку 20 ст., зубр, сірий варан, сліпак буковинський, ескулапова змія, протоптерус тощо. Дві години екскурсії промайнули непомітно. Звичайно, про життя в річках, морях i океанах, про  мінерали ми знаємо достатньо. Але виставка, де все це  можна було побачити вразила нас. У музеї діти по-іншому сприймають інформацію, краще запам’ятовують, пов’язують почуте й побачене з реальним життям.

bottom of page